Cykliczne degustacje whisky w Starej Winiarni

Degustacja Whisky

Winiarnia zaprasza na cykliczne spotkania z "wodą życia". Po "walentynkowej" przygodzie z whisky z Japonii najbliższe degustacje zdecydowanie powrócą do Szkocji i jej znanych i docenianych regionów: Islay, Speyside oraz Highlands. Szczegółowy harmonogram spotkań zawsze na stronie https://folwarkstarawiniarnia.pl/aktualne-imprezy.

Najbliższa degustacja whisky odbędzie się w piątek, 18 lutego (18:00-20:00) i poprzedzi występ legendarnej Śląskiej Grupy Bluesowej (20:00).

Przewidzieliśmy smakowanie pięciu ciekawych whisky:

  • Ardbeg 5 YO Wee Beastie Single Malt
  • The Talisman Blended Whisky - to "rodzynek" ze Speyside w zestawie whisky z Islay
  • Laphroaig 10 YO Single Malt
  • Lagavulin 8 YO Single Malt
  • Islay Mist - The Original Peated Blend

Ardbeg 5 YO Wee Beastie Single Malt

Ardbeg 5 YO Wee Beastie

Najsurowszy, najbardziej zadymiony Ardbeg w historii, "mrożący język", pięknie przydymiony dram jest jednocześnie najmłodszym, nieokiełznanym przez wiek Ardbegiem, jaki kiedykolwiek powstał. Kupaż destylatów starzonych w beczkach po bourbonie i po sherry Oloroso przez co najmniej 5 lat butelkowany z zawartością alkoholu 47,4% i bez filtracji na zimno, z zawartością fenoli 55 PPM, pozwala obcować z prawdziwym “potworem w kieliszku”.

The Talisman Blended Whisky

Talisman Blended Scotch Whisky

Talisman to mieszanka destylatów słodowych i zbożowych starzonych od 4 do 8 lat. Sercem blenda jest oczywiście Tomatin uzupełniony kilkunastoma maltami głównie z regionu Speyside.

Laphroaig 10 YO Single Malt

Laphroaig 10 YO

Ten mocny single malt ma zaskakującą słodycz, która prowadzi do długiego, rozgrzewającego finiszu. Każdy łyk przynosi skomplikowane nuty dymu, wodorostów, torfu i odrobiny soli – jak orzeźwiający jesienny dzień na surowym wybrzeżu Szkocji.

Lagavulin 8 YO Single Malt

Lagavulin 8YO

Relatywnie bardzo młody wiek trunku nie umniejsza jej walorów - whisky określana jest jako pełna, bardzo wyrafinowana z nutami węgla, mięty, ciemnej czekolady i słodkich, dymnych smaków. To bardzo dobry młody single malt.

Islay Mist - The Original Peated Blend

Islay Mist whisky Folwark Stara Winiarnia Mszana Dolna Małopolska

Islay Mist Original - "oryginalna mieszanka torfowa ze zrównoważonymi tonami dymnymi i torfowymi ukrytymi pomiędzy warstwami łagodnej, dębowej słodowości". "Klejnot" według opinii Dave'a Brooma, uważanego za najlepszego z piszących wśród znawcy alkoholi, który zresztą w "Whisky.

Folwark Stara Winiarnia serdecznie zaprasza na cykliczne degustacje wina i whisky! Więcej: https://folwarkstarawiniarnia.pl/aktualne-imprezy