„Są miejsca, które odbiegają od schematów i z trudem poddają się klasyfikacji. Może dlatego, że więcej w nich marzeń niż wyrachowania, dobrotliwej magii niż logiki. Tak właśnie jest ze Starą Winiarnią w Mszanie Dolnej, która przyciąga ludzi…”

                                                                                                                                                        Jerzy Bogacz, „Almanach Ziemi Limanowskiej” numer 24

Historia Folwarku w Mszanie Dolnej liczy kilka wieków. Obecnie jest to najstarszy zabytek w Mszanie Dolnej i okolicy, kasztel – stary dwór obronny z XVI wieku. Dwór ten wraz ze wszystkimi zabudowaniami był własnością wielu znamienitych rodów – m.in. Radołtów, Zboińskich, Szujskich i Krasińskich.

W 1955 r.na terenie należącym do hrabiny Marii Krasińskiej utworzono wytwórnię win ziołowo-leczniczych. Winiarnia w czasach swej świetności produkowała 1 000 000 butelek trunku rocznie. Na potrzeby zakładu adoptowano tzw. kasztelankę, czyli budynek, w którym obecnie ma swoją siedzibę Folwark Stara Winiarnia.

W 2004 roku rozpoczął się kolejny etap w historii obiektu –  ruszyły prace adaptacyjne głównego budynku Folwarku. Przedsiębiorczość i wyobraźnia nowych właścicieli sprawiły, że rok później oddano do użytku część, w której obecnie mieści się Restauracja…

Stąd wszędzie jest blisko: magiczny Kraków, Zakopane i Tatry, Wieliczka, Czorsztyn, przełom Dunajca, Łącko, uzdrowisko Rabka, usytuowanie na skrzyżowaniu ważnych szlaków komunikacyjnych oraz malowniczych szlaków turystycznych...  wokół piękna, beskidzka przyroda i życzliwi mieszkańcy!

W zamkowej scenerii XVI-wiecznego kasztelu można znaleźć ciszę i wytchnienie. W Hotelu*** czekają na naszych Gości komfortowe, stylowo wyposażone pokoje i apartamenty,które polecamy zarówno na rodzinne pobyty jak i na romantyczne weekendy w wyjątkowej, historycznej oprawie. W przestronnej Restauracji serwujemy wyborne dania kuchni staropolskiej, polskiej i myśliwskiej a w urokliwej Kawiarni zawsze unosi się aromat świeżo parzonej kawy. Winiarnia, gdzie cyklicznie organizujemy degustacje win oraz koncertowy Muzyczny Folwark to nasze perełki, odkrywane i doceniane zarówno przez klienta indywidualnego, jak i biznesowego. Folwark Stara Winiarnia z całą pewnością jest wyśmienitym miejscem na zorganizowanie wesela, okolicznościowej imprezy, konferencji, spotkania biznesowego. O nas się mówi, o nas się pamięta!

Nasze klimatyczne, przestronne zabytkowe sale nieustannie urzekają Młode Pary pragnące przeżyć niezapomniane chwile w zamkowej, górskiej scenerii, są również fantastycznym tłem dla dorocznych, wyjątkowych Balów Sylwestrowych. Mamy się czym pochwalić! Folwark Stara Winiarnia został uhonorowany w konkursie Odys 2013 za "Najlepszą jakość usług turystycznych w województwie małopolskim", wyróżniony jako "Najlepszy obiekt turystyki w Powiecie Limanowskim” oraz nominowany w Plebiscycie Wielkie Odkrywanie Małopolski w kategorii "smacznie i z tradycją".

ZAPRASZAMY PAŃSTWA SERDECZNIE W NASZE HISTORYCZNE, ZABYTKOWE PROGI!