Degustacja whisky – Szkocja

Degustacja whisky Szkocja

W piątek, 3 września (godz.18:00) zapraszamy za degustację szkockiej whisky!

Kolejne z cyklicznych spotkań degustacyjnych uświetnią:

  • The Antiquary (datowana na 12 lat) Blended Scotch Whisky
  • The Antiquary Blended Scotch Whisky
  • Té Bheag Nan Eilean Blended Scotch Whisky
  • Ardbeg TEN Islay Single Malt Scotch Whisky
  • Bowmore Golden & Elegant 15YO Islay Single Malt Scotch Whisky

Serdecznie zapraszamy! Wymagana wcześniejsza rezerwacja miejsc (+48 18 33 12 382, biuro@folwarkstarawiniarnia.pl)

Bilety: 100zł/os. do nabycia na stronie https://folwarkstarawiniarnia.pl/3092021-degustacja-whisky-49/n

Degustacja whisky Szkocja

Antiquary 12YO

Antiquary 12YO to kompozycja 30 różnych destylatów słodowych i zbożowych, typu malt, które dojrzewały w dębowych beczkach minimum 12 lat. Słodowe whisky pochodzą ze Speyside i Highlands, a także złożone, bogate, klasyczne i owocowe aromaty whisky Lowland nadają tej mieszance piękną równowagę i miękkość. Podstawową whisky słodową jest 12-letnia whisky słodowa z destylarni Tomatin, w której mieszana jest ta antykwarska whisky.

Antiquary 12YO charakteryzuje się złożonym owocowym bukietem z nutami cytrusów, słodkiego toffi, jęczmienia oraz nutami miodowymi. Na podniebieniu zrównoważone z nutami dębu, słodu oraz jęczmienia.

Nagrody i wyróżnienia:
San Francisco World Spirits Kompetition 2012
International Wine & Spirit Competition 2015

Degustacja whisky Szkocja

Antiquary Blended Scotch Whisky

Z kolei Antykwariat jest uważany za jedną z najlepszych szkockich whisky. Antiquary Blended Scotch Whisky ma szczególnie wysoki odsetek słodowych whisky i zbóż (55% / 45%) - najlepsze i najlepsze słody i ziarna zostały wybrane z wyżyn Highlands, Lowlands i wysp Szkocji. Sercem mieszanki są jedne z najlepszych whisky szkockich w regionie Speyside, bogate, owocowe i delikatnie zbalansowane słody, takie jak Cragganmore, Linkwood i Benrinnesand Mortlach. W mieszance użyto ponad 30 whisky. Składowe tej whisky dojrzewały w dębowych beczkach przez 5 lat, a następnie po zmieszaniu całość ponownie trafiła do beczek z dębu na kolejne 6 miesięcy. Podniebienie jest miękkie i subtelne. Jest słodycz toffi i bardzo gładki dym.

Degustacja whisky Szkocja

Té Bheag Nan Eilean Blended Scotch Whisky

Whisky Té Bheag debiutowała w 1976 roku w ofercie spółki Pràban Na Linne z siedzibą na wyspie Skye. Firmę założył w tymże roku sir Iain Noble, entuzjasta kultury i języka gaelickiego. Noble jest również jednym z głównych fundatorów Gaelic College of Sabhal Mòr Ostaig, gdzie językiem wykładowym jest gaelicki.

Té Bheag to whisky typu blended, zestawiona z destylatów starzonych średnio przez 8 do 11 lat, w sporej części w beczkach po sherry. Zawartość malt whisky sięga 40%. Kluczową rolę w formule odgrywa Talisker uzupełniony maltami ze szkockich wysp oraz z Highlands i Speyside. Jest to jeden z niewielu blendów butelkowanych bez filtracji na zimno.

Aromat: przyjemne połączenie stonowanych nut sherry i torfowego dymu, rodzynki, mleczna czekolada, karmel, wanilia i trochę jodyny.
Smak: płatki śniadaniowe, rodzynki, suszone śliwki, karmel, solone migdały, ślad skóry i powiew torfowego dymu w tle.
Finisz: średnio długi, z nutami suszonych owoców, karmelu, wanilii, odrobiną pieprzu i dymem torfowym w tle.

Degustacja whisky SzkocjaArdbeg 10 Years Whisky

Region produkcji: Islay
Marka / Destylarnia Ardbeg Whisky
Producent: LVMH
Rodzaj użytych beczek po Bourbon Cask
Wiek / lata leżakowania 10 lat

Ardbeg jest dla miłośników poważnych smaków. Jest jedną z najbardziej "torfowych" whisky. W smaku gładka, lekko przydymiona, słonawa. W aromacie spotkamy silne aromaty dymu torfowego, jodyny, wodorostów.

Whisky Ardbeg przez koneserów uznawana za doskonałą; w ciągu ostatnich 10 lat Ardbeg Whisky zdobiło setki wyróżnień, w tym Światową Whisky Roku, Szkocką Whisky Roku i Najlepszy Światowy Słód na Świecie.

Degustacja whisky Szkocja

Bowmore Golden & Elegant 15YO Islay Single Malt Scotch Whisky

Trunek Bowmore został wyróżniony poprzez dojrzewanie w dwóch rodzajach beczek po Burbonie i po Sherry. Whisky prezentuje głęboki kolor złota i bursztynu. Aromat nasycony gorzką czekoladą, suszonymi owocami, drzewem cedrowym, toffi. W smaku skomplikowana z dominacją suszonych owoców, delikatnego dymu, rodzynek i czekolady. trwałe wykończenie z nutami tanin sherry.

Folwark Stara Winiarnia zaprasza na degustacje whisky

Polecamy śledzenie informacji o zapowiadanych imprezach degustacyjnych na naszej stronie https://folwarkstarawiniarnia.pl/aktualne-imprezy - serdecznie zapraszamy!

Folwark Stara Winiarnia Mszana Dolna