Rock’n’Roll-owa degustacja whisky

W piątek, 21 lutego zapraszamy serdecznie na degustację szlachetnych trunków, która poprzedzi koncert zespołu ELVIS'56!

Degustacja whisky lubimywhisky.pl Folwark Stara Winiarnia

W degustacji wezmą udział:

JURA 12YO SINGLE MALT SCOTCH WHISKY
Nowoczesna whisky w klasycznym stylu. Dojrzewa 12 lat. Zachwyca bogatą, dymną słodyczą sherry.

Aromat: owocowo-słodki, wanilia, karmel, brzoskwinie, pomarańcze, owoce kandyzowane, rodzynki, trochę siana i dębu i odległa nutka dymna.
Smak: płatki śniadaniowe z miodem, wanilia, mleczna czekolada, kandyzowana skórka pomarańczowa, pieczone jabłka, orzechy włoskie i subtelna goryczka dębu.
Finisz z nutami owocowej słodyczy, solonych orzeszków, szczyptą pieprzu i dębu.

Degustacja whisky lubimywhisky.pl Folwark Stara Winiarnia

CLAYMORE BLENDED SCOTCH WHISKY
The Claymore to jeden z najstarszych brandów szkockiej whisky. Jej nazwa pochodzi od gaelickiego claidheamhmor i oznacza „wielki miecz” (oryginalny, średniowieczny Claymore miał 140 cm długości, z czego na ostrze przypadało 114 cm).
Whisky debiutowała w 1882 roku w ofercie Alexander Ferguson & Co. i najprawdopodobniej jeden z jej głównych komponentów pochodził z należącej do spółki Tambowie Distillery. Na początku XX wieku prawa do Claymore whisky przejęli bracia Greenlees, a w jej formule główną rolę zaczął pełnić Glendullan. Szczyt popularności „Wielkiego miecza” przypada na lata 70., gdy sprzedaż sięgnęła miliona skrzynek. Obecnie marka znajduje się w portfelu Whyte & Mackay, a jej „słodowy trzon” stanowią Tamnavulin i Fettercairn.

Aromat:  zbożowo-owocowy, płatki śniadaniowe, jabłka, banany, karmel, mieszanka orzechowa, pieprz i odległa nutka dymna.
Smak:  dość pikantny, pieprz, imbir, trawa cytrynowa, płatki zbożowe, orzechy, odrobina dębowych wiórów i torfowego dymu.
Finisz:  niezbyt długi, lekko alkoholowy, z nutami mieszanki korzennych przypraw i śladem cytrusów.

Degustacja whisky lubimywhisky.pl Folwark Stara Winiarnia
INCHMURRIN 12 YO SINGLE MALT SCOTCH WHISKY
12-letnia whisky single malt, która swą nazwę wzięła od największej wyspy znajdującej się na jeziorze Loch Lomond. Inchmurrin nazywana jest trawiastą wyspą i taka jest też ta whisky pełna delikatnych, orzeźwiających roślinnych i trawiastych nut. Zawdzięcza to po części destylacji w specjalnych alembikach tzw. inchmurrin stills, których górna część przypomina kolumnę rektyfikacyjną. Whisky została skomponowana z destylatów dojrzewających w trzech typach beczek - po bourbonie, ponownego napełnienia (refill) i ponownie wypalonych (recharred). Nie była filtrowana na zimno. Aromat świeży, owocowy z nutami landrynek, słodkiego toffi i akcentami świeżo ściętego siana. W smaku pomarańcze, brzoskwinie i morele, które przechodzą w kremowe krówki i wanilię. Średnio długi, pieprzny finisz.

Degustacja whisky lubimywhisky.pl Folwark Stara Winiarnia
TAMNAVULIN SINGLE MALT DOUBLE CASK SCOTCH WHISKY
Double Cask to whisky starzona w beczkach z białego amerykańskiego dębu i finiszowana przez niedługi okres w beczkach po sherry. Aromat łagodny, miód, mus czekoladowy, karmel, toffi, prażone migdały, pieczone jabłka, ślady marcepanu i dębu. W smaku dodatkowo herbatniki w czekoladzie, gruszki, brzoskwinie, cynamon, szczypta pieprzu i imbiru plus lekka goryczka dębu.

Degustacja whisky lubimywhisky.pl Folwark Stara Winiarnia
EDRADOUR 10 YO SINGLE MALT SCOTCH WHISKY
Edradour jest najbardziej znana jako jedna z najmniejszych destylarni w Szkocji. Destylarnia od zawsze prowadzona była przez trzech ludzi. Produkowane jest tylko dwanaście beczek na tydzień. Rocznie w Edradour produkowane jest 1600 skrzynek whisky.
Alembiki są najmniejszymi używanymi do destylacji whisky w całej Szkocji. Jeśli byłyby mniejsze, zostałyby zakwestionowane przez brytyjski urząd skarbowy i uznane za przenośne czyli umożliwiające ukrytą, nielegalną produkcję.
Jest to podstawowa edycja dojrzewająca w kombinacji beczek po bourbonie i po sherry przez okres 10 lat.

Zapach: Bardzo złożony, mocno owocowy, sherry, wanilia pociągająca wanilia.
Smak: Skomplikowany. Rum, jęczmień, prażone migdały.
Finisz: Przyprawiony tort owocowy, nuty crème anglaise.

Degustacja whisky lubimywhisky.pl Folwark Stara Winiarnia

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!

Degustacja whisky lubimywhisky.pl Folwark Stara Winiarnia