The Balvenie 14 YO Caribbean Cask w Piwniczce Folwarku

The Balvenie to whisky produkowana w samym sercu Speyside, w Dufftown, w cieniu ruin XIII-wiecznego zamku.
Whisky z tej części Szkocji są bardzo charakterystyczne i najsłodsze ze szkockich maltów; o różnej mocy od lekkich, kwiatowych aromatów po ciężkie, bogate, często z posmakiem sherry, jednocześnie praktycznie bez dymu i torfu tak często obecnego w regionach wyspiarskich. Malty ze Speyside są zarówno doskonałe na początek drogi z whisky single malt i pozwolą zapoznać się z bogactwem szkockiej, jak i dla kolekcjonerów dostarczając niezwykle zrównoważonej i dojrzałej whisky. The Balvenie to zawsze trafiona whisky na prezent!

 

The Balvenie 14 YO Caribbean Cask Single Malt Scotch Whisky

Balvenie 14 YO Caribbean Cask dojrzewa 14 lat w tradycyjnych beczkach z amerykańskiego dębu, następnie przelewana jest na kilka miesięcy do specjalnie spreparowanych beczek po rumie z Karaibów, których mieszankę dobrał dla idealnego wykończenia nutami zapachowymi i smakowymi sam mistrz destylacji, David C. Stewart. Rezultatem jest wyjątkowa whisky single malt o tradycyjnym, gładkim, miodowym charakterze The Balvenie, połączona z nutami toffi i nutą owocową i z ciepłym, długotrwałym finiszem.

The Balvenie 14 YO Caribbean Cask

Aromat: bogaty, słodki, kremowy z nutami tropikalnych owoców, toffi, karmelu i straganu z kwiatami.
Smak: słodki i zbalansowany, wanilia, brązowy cukier, ptasie mleczko i dojrzałe owoce, ślad młodej dębiny.
Finisz: delikatny i słodki, pieczone jabłka, karmel i dąb.

Folwark Stara Winiarnia serdecznie zaprasza na cykliczne degustacje wina i whisky! Więcej: https://folwarkstarawiniarnia.pl/aktualne-imprezy

Degustacje Whisky Folwark Stara Winiarnia Mszana Dolna