Bourbon Blanton’s Gold Edition Single Barrel

Bourbon Blanton’s Gold Edition Single Barrel

Bourbon Blanton’s Gold Edition Single Barrel
Kraj: USA

Region: Kentucky
Producent: Blantons
Poj.: 0.7l
Zaw. Alk. %: 51.5

Jedna z najbardziej utytułowanych i poszukiwanych butelek bourbonów na świecie w wersji Gold Edition gości w Piwniczce Folwarku oraz na cyklicznych spotkaniach degustacyjnych z whisky. Bourbon Blanton’s Single Barrel przez pięć lat z rzędu (1999-2003) zdobywał złoty medal na Międzynarodowych Targach Win i Spirytualiów. Debiutował w 1984 roku jako zwiastun kategorii single barrel bourbon, czyli bourbona wywodzącego się z jednej beczki.

BLANTON`S ORIGINAL SINGLE BARREL

Każda butelka tego trunku oznaczona jest datą rozlania, numerem beczki i butelki oraz nazwą magazynu leżakowego (w tym wypadku jest to zawsze magazyn H) i numerem stelaża. Szyjkę wieńczy zawoskowany korek z sylwetką jeźdźca na koniu, będący elementem kolekcji 8 literowanych korków oznaczonych literami, tworzących razem nazwę Blantons (na cześć Alberta Bacona Blantona - jednego z najsłynniejszych mistrzów destylacji w historii bourbona). Butelkowany bez oznaczenia wieku, charakteryzuje się niezwykle łagodną paletą aromatyczno-smakową o doskonałym balansie.

Blanton’s Single Barrel

Albert B. Blanton rozpoczął pracę w rodzinnej gorzelni w 1897 r. Jego pasja do bourbona nie tylko pozwalała mu piąć się po szczeblach kariery, ale sprawiła, że w latach 30-tych XX-go wieku destylarnia przeżywała prawdziwy rozkwit, odnosiła sukcesy aż do czasu jego przejścia na emeryturę w 1952 r. Blanton zaprojektował też legendarny magazyn H, który wyróżnia się metalowymi, cienkimi ścianami - temperatura i wilgotność są tutaj niemal identyczne jak na zewnątrz, co stwarza środowisko do maturacji najbardziej zbliżone do naturalnego.

Blanton’s Single Barrel

W 1949 roku Albert B. Blanton zatrudnił w firmie młodego inżyniera, Elmera T. Lee, jak się później okazało, jednego z najznamienitszych mistrzów destylacji w dziejach bourbona. Elmer T. Lee podążał śladami swego mentora, co więcej, nazwał nowy bourbon jego imieniem - za życia!. Blanton's Gold nie jest dostępny w Stanach Zjednoczonych i można go kupić tylko na wybranych rynkach międzynarodowych.

Bourbon Blanton’s Gold Edition Single Barrel

Wersja Gold tego Single Barrel Bourbon została stworzona z myślą o wymagających koneserach, którzy nad wyraz cenią sobie gładkość i harmonię. Butelkowany z mocą 51,5% alkoholu urzeka aromatami czekolady, śmietany i rodzynek z odrobiną tytoniu. W smaku pełny, słodki i oleisty z nutami karmelu, rodzynek w czekoladzie i goździków, uzupełnione pieprzem, kawą i orzechami. Cudowny, słodko-gorzki, kakaowy finisz.

Bourbon Blanton’s Gold Edition Single Barrel

Serdecznie zapraszamy na cykliczne degustacje wina i whisky w naszych zabytkowych murach 🙂 Aktualny terminarz znajdą Państwo zawsze na stronie https://folwarkstarawiniarnia.pl/aktualne-imprezy

Degustacja whisky Folwark Stara Winiarnia Mszana Dolna | zdjęcie: zakamarkiswiata.pl