Storm Blended Malt Scotch Whisky

Storm Blended Malt Scotch Whisky

Blended malt Storm został stworzony w 2011 roku przez Lombard Brands dla firmowego sklepu Whisky Shack na Wyspie Man.

Lombardzka marka Isle of Man ma swoje korzenie w XVIII wieku, ale mieszanie i butelkowanie własnych whisky nastąpiło dopiero w latach 70. XX wieku.

Storm to bardzo specyficzny, wyraźnie naznaczony wpływem morza malt. Do stworzenia tego unikalnego profilu smakowego wykorzystano beczki z whisky słodową pochodzące z najbardziej ekstremalnie położonych szkockich destylarni . Powstałe na dzikim szkockim wybrzeżu mocno morskie w charakterze, zabarwione słonym niuansem, malts o nutach tostowych, dymnych i słonych z Highland zestawiono z najlżejszymi i najsłodszymi single malts pochodzącymi z żyznych terenów Speyside. W efekcie połączenia tych diametralnie różnych whisky otrzymano produkt o bardzo swoistym charakterze. W nosie wyczuwalne aromaty wanilii, suszonych moreli i słonego karmelu. Na podniebieniu prażony jęczmień, sól morska, pieprz i orzechy w miodzie. W finiszu pojawiają się słodkie przyprawy.

 

Folwark Stara Winiarnia serdecznie zaprasza na cykliczne degustacje wina i whisky w naszych zabytkowych murach 🙂 Aktualny terminarz znajdą Państwo zawsze na stronie https://folwarkstarawiniarnia.pl/aktualne-imprezy

Storm Blended Malt Scotch Whisky