Glenalmond Highland Blended Malt Scotch Whisky

Glenalmond

Firma Vintage Malt została założona 2 grudnia 1992 roku przez Briana Crooka, byłego dyrektora Morrison Bowmore Distiller. Celem było wyprodukowanie szeregu whisky słodowych pochodzących z najlepszych gorzelni w Szkocji i udostępnienie ich niezależnym importerom win i wyrobów spirytusowych na całym świecie. 25 lat później firma eksportowała ponad 10 milionów butelek whisky słodowej do ponad 30 krajów na całym świecie i jest obecnie uznawana za jednego z wiodących niezależnych rozlewników w Szkocji. Do The Vintage Malt Whisky Company dołączyły w 1997 roku marki należące do Highlands & Islands Scotch Whiskey Co, zaś w 2005 roku firma przejęła CS James & Sons, producenta Islay Storm. W portfolio obecnie znajdują się single malty Finlaggan, Islay Storm oraz The Ileach, single caski z serii The Cooper’s Choice, oraz najnowsze blendy SmokeStack i Glenalmond.

Glenalmond Highland Blended Malt Scotch Whisky

Glenalmond Highland Blended Malt Scotch Whisky w Piwniczce Folwarku

Glenalmond Blended Highland Malt Whiskey to blended malt, co oznacza, że ​​jest to mieszanka wyłącznie whisky single malt "z niewielkiej grupy najlepszych destylarni słodowych whisky w Szkocji, starannie łączonych i przechowywanych do uzyskania odpowiedniej kombinacji smaków. Słody Highland użyte w mieszance, dojrzewają w beczkach po bourbonie i sherry. Wcześniej butelkowana jako vintage whisky, Glenalmond jest teraz butelkowana jako whisky bez określenia wieku.
Trunek butelkowany z mocą 40% alkoholu wziął swoją nazwę od rzeki Almond - pstrąg na etykiecie nawiązuje do tradycji połowów z tego źródła. W roku 2020 Glenalmond zdobył złoty medal w konkursie International Spirits Challenge.

Aromat: słodki słód i delikatna wanilia, karmel, przyprawy i trochę miodu.
Smak: wanilia, cukier trzcinowy, wanilia, miód i tost z masłem.
Finisz: długi i delikatny.

Glenalmond Highland Blended Malt Scotch Whisky

Folwark Stara Winiarnia serdecznie zaprasza na cykliczne degustacje wina i whisky! Więcej: https://folwarkstarawiniarnia.pl/aktualne-imprezy

degustacja whisky