Kolejne cykliczne degustacje whisky – lipiec 2021

Degustacja whisky

LATO 2021 jest wyjątkowo gorące 🙂 Degustacyjny imprezariusz Folwarku Stara Winiarnia obfituje w spotkania degustacyjne - polecamy spotkania piątkowe, przed występami na żywo w Muzycznym Folwarku.

16 lipca o godzinie 18:00, tuż przed koncertem zespołu ALERGEN, proponujemy spotkanie z "wodą życia" z destylarni szkockich i japońskiej.

Antiquary 12YO Blended Scotch Whisky

Degustacja whisky

Nietuzinkowa szkocka whisky zamknięta w równie wyjątkowej butelce. Whisky ta skomponowana jest z 30 różnych destylatów słodowych i zbożowych, głównie z regionu Speyside oraz znanej i cenionej gorzelni Tomatin. Najmłodsze destylaty zastosowane do produkcji tej whisky dojrzewały w dębowych beczkach przez minimum 12 lat, zaś wyjątkową głębie smaku uzyskano dzięki wykorzystaniu aż w 45% destylatów jęczmiennych. Whisky charakteryzuje się bogatą kompozycją aromatów cytrusowych, słodkiego toffi, słodu jęczmiennego, miodu w tle nuty ziemiste, torfowe. W ustach whisky jest dobrze zbalansowana, delikatna z nutami dębu, miodu oraz jęczmienia.

Whyte&Mackay 13 Years Old Blended Scotch Whisky

Degustacja whisky

Po 12 latach dojrzewania, Master Blender, Richard Paterson z firmy Whyte & Mackay łączy wybrane whisky i po przelaniu do beczek po sherry pozwala im leżakować kolejny rok. Whisky Whyte & Mackay 13 Years Old to unikalny, elegancki blend z pełnym, gładkim i bogatym bukietem pełnym delikatnych kremowych aromatów z nutami owoców cytrusowych i beczek po sherry. Whisky zdobyła złoty medal na International Wines & Spirits Competition w 2012 roku.

Claymore Blended Scotch Whisky

Degustacja whisky

Claymore Blended to szkocka whisky typu blended z regionu Highland.  Mieszanka użyta do produkcji tej whisky dojrzewa w beczce 4-5 lat. Po wlaniu do szklanki ucieka złożona różnorodność zapachów. Wyjątkowo owocowe i ziemiste odcienie można dostrzec w towarzystwie popiołu i słodu. Jest idealna dla początkujących, jednak z pewnością docenią ją również koneserzy. Słodka nuta mlecznej czekolady, kremowy karmel i lekka goryczka ziaren kawy sprawiają, że ta whisky jest bardzo przyjemna.

Nikka Whisky From The Barrel

Degustacja whisky

Głównym walorem tej Whisky jest kompozycja miękkich, łagodnych Single Maltów z Miyagiko z bogatymi i ciężkimi, męskimi nutami Yoichi. Nikka from te Barrel dojrzewa w beczkach po Bourbonie i jest idealnym przykładem stylu dobrze wyważonych japońskich Whisky. W nosie aromaty kwiatowe i owocowe, z nutami torfu i dymu. W ustach lekko pieprzna, z posmakiem dębu, wanilii i kandyzowanych pomarańczy. Nie jest filtrowana na zimno.

Edradour 10YO

Degustacja whisky

Whisky Edradour 10YO wytwarzana jest w najmniejszej szkockiej destylarni. O subtelnych migdałowych aromatach z nutą suszonych owoców. Na podniebieniu wyczujemy głównie marcepan z delikatną orzechową goryczką. Finisz gorzkawy, torfowy.

Serdecznie zapraszamy! Degustacja odbędzie się 26 czerwca 2021 roku o godz. 19:30. Koszt degustacji: 100 zł/os. - obowiązuje rezerwacja miejsc.

ZAPRASZAMY!

23 lipca o godz.18:00, tuż przed koncertem zespołu Voda, zapraszamy na degustację whisky a regionu Highlands.

Degustacja whisky z Highlands

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00 (100zł/os.)

W Highlands, największym geograficznie, górzystym regionie północnej Szkocji, można odnaleźć zarówno whisky owocowe, słodowe, ale również np. wrzosowe, ziołowe. Do regionu tego zalicza się też wyspę Jura

W degustacyjne szranki stanie pięć wyśmienitych trunków:

  • Fettercairn 12 YO Highland Single Malt Scotch Whisky
  • The Talisman Blended Scotch Whisky
  • Té Bheag Nan Eilean Blended Scotch Whisky
  • Isle of Skye Blended Scotch Whisky
  • JURA 12 Single Malt Scotch Whisky

Serdecznie zapraszamy! Wymagana wcześniejsza rezerwacja miejsc (+48 18 33 12 382, biuro@folwarkstarawiniarnia.pl)

Folwark Stara Winiarnia zaprasza na degustacje whisky

Polecamy śledzenie informacji o zapowiadanych imprezach degustacyjnych na naszej stronie https://folwarkstarawiniarnia.pl/aktualne-imprezy - serdecznie zapraszamy!

Folwark Stara Winiarnia Mszana Dolna
Folwark Stara Winiarnia Mszana Dolna www.folwarkstarawiniarnia.pl