Światowy Dzień Whisky w Krakowie!

Światowy Dzień Whisky

Po raz kolejny (PIĄTY!) Kraków stał się Polską stolicą obchodów World Whisky Day, a wszystko to za sprawą organizowanych przez prawdziwych miłośników tego trunku – Whisky Day Cracow.

Najlepsze alkohole z całego świata, niesamowity klimat, after party, oraz spotkania z wybitnymi przedstawicielami z branży to tylko kilka spośród wielu atrakcji, jakich można było doświadczyć w sobotę, 20 maja 2023 r. w Fortach Kraków przy ulicy Kamiennej 2.

Światowy Dzień Whisky

Klub Whisky Folwarku Stara Winiarnia też tam był, miód i wino... NIE! WHISKY pił 🙂  Najbardziej przypadły nam do gustu stoiska destylarni Glenmorangie oraz Ardbeg. W tej drugiej niespełna rok temu byliśmy w odwiedzinach - polecamy relację z wizyty!

Spośród degustowanych whisky bardzo smakował nam bourbon Woodford Reserve Double Oaked Kentucky Straight Bourbon Whiskey! To bardzo innowacyjne podejście do podwójnie beczkowanego bourbona.

Woodford Reserve Double Oaked Kentucky Straight Bourbon Whiskey

Tworzenie Woodford Reserve Double Oaked Kentucky Straight Bourbon Whiskey to wieloetapowy proces, który zapewnia jej unikalny smak i aromat. Podstawa, czyli Woodford Reserve Kentucky Straight Bourbon Whiskey, dojrzewa w ręcznie wykonanych nowych beczkach z białego dębu. Beczka jest mocno wypalana i lekko opiekana. Potem whiskey powierzana jest do starzenia drugiej beczce Double Oaked, która jest lekko wypalana i mocno opiekana, aby wydobyć dodatkowy bardziej delikatny, słodki charakter dębu. Woodford Reserve Double Oaked Kentucky Straight Bourbon Whiskey to bursztynowy trunek z bogatymi nutami ciemnych owoców, karmelu, wyraźnego w smaku miodu, czekolady i dębu. Każdy łyk Woodford Reserve oferuje mieszankę wanilii, ciemnego karmelu, orzechów laskowych i korzennych smaków, po których następuje długi i kremowy finisz, z utrzymującymi się nutami miodu oraz jabłka.

Światowy Dzień Whisky

Polecamy naszą fotorelację z odwiedzin wydarzenia oraz zapraszamy serdecznie na cykliczne spotkania degustacyjne z whisky oraz z winem - imprezariusz tutaj.

Whisky w Krakowie Światowy Dzień Whisky w Krakowie Światowy Dzień Whisky w Krakowie Światowy Dzień Whisky w Krakowie Światowy Dzień Whisky w Krakowie Światowy Dzień Whisky w Krakowie Światowy Dzień Whisky w Krakowie Światowy Dzień Whisky w Krakowie Światowy Dzień Whisky w Krakowie Światowy Dzień Whisky w Krakowie Światowy Dzień Whisky w Krakowie Światowy Dzień Whisky w Krakowie Światowy Dzień Whisky w Krakowie Światowy Dzień Whisky w Krakowie Światowy Dzień Whisky w Krakowie Światowy Dzień Whisky w Krakowie Światowy Dzień Whisky w Krakowie Światowy Dzień Whisky w Krakowie Światowy Dzień Whisky w Krakowie Światowy Dzień Whisky w Krakowie Światowy Dzień Whisky w KrakowieŚwiatowy Dzień Whisky w Krakowie