White Walker – Johnnie Walker wkracza do świata „Gry o Tron”

Zimne whisky, dużo lodu i Gra o Tron. Tak zapowiada się rok 2019. Wówczas odbędzie się premiera ostatniego sezonu popularnego serialu. Marka whisky Johnnie Walker (Diageo) nawiązała współpracę z HBO i stworzyła limitowane edycje kultowej szkockiej, inspirowane złowrogimi Białymi Wędrowcami.

Na początek "The White Walker by Johnnie Walker", czyli whisky powstała z połączenia dwóch single maltów pochodzących z najbardziej wysuniętych na północ Szkocji destylarni - Cardhu i Clynelish. Wyczuwalny jest w niej smak karmelizowanego cukru, wanilii i czerwonych jagód. Butelka White Walker będzie zmieniać się w zależności od stopnia zmrożenia, prezentując piękne oszronienie. W optymalnej temperaturze na jej etykiecie widoczny stanie się niebieski atrament nawiązujący do lodowatych oczu Innych.

Białego Wędrowca będzie można kupić na całym świecie już w tym miesiącu, po 36 dolarów za butelkę 0,7. Kolejne edycje pojawią się od listopada do lutego 2019 roku - 8 single malt będzie inspirowanych siedmioma rodami Westeros i Nocną Strażą. Przykładowo whisky Targaryenów z posmakiem goździków i czerwonego jabłka, została wykonana przez gorzelnię Cardhu. Ma ona przywodzić na myśl postać Matki Smoków. Z kolei bursztynowy trunek inspirowany rodem Starków powstał w Dalwhinnie, jednej z najwyżej położonych destylarni w Szkocji. "Jest zimna i odległa jak Winterfell" - mówi Dan Sanborn z Diageo.

Znamy już wszystkie "pary" serii:

    House Targaryen - Cardhu Gold Reserve
    House Tully - The Singleton Glendullan Select
    House Stark - Dalwhinnie Winter’s Frost
    House Lannister - Lagavulin 9 Year Old
    House Greyjoy - Talisker Select Reserve
    House Baratheon - Royal Lochnagar 12 Year Old
    House Tyrell - Clynelish Reserve
    The Night’s Watch - Oban Little Bay Reserve

The White Walker by Johnnie Walker