Whisky z wyspy Jura w nowej odsłonie

wpis w: Degustacje, Informacje | 0

Szóste Ogrody Wina w parku Dworu Sieraków stylowo nawiązywały do lat 60-tych, których symbolem są Beatlesi i rock’n’roll. W sobotę 9 czerwca ogrody sierakowskiego parku wypełniła muzyka i taniec z tych lat, wieczorem można było zaszaleć przy największych przebojach czwórki z Liverpoolu w wykonaniu The Beatlmen.

Z Liverpoolu na szkocką wyspę Jura mielibyśmy niezły kawałek, więc miłym zaskoczeniem była prezentacja nowych opakowań szklanych jakże znanej whisky, o której historii pisaliśmy już na naszych stronach. A że owe nowe szaty miały znaną nam zawartość, przypomnijmy, że zazwyczaj zbalansowaną, delikatną i o spokojnym charakterze. Nie ma tu fajerwerków, ani niczego przytłaczającego. Single malt, który powinien odpowiadać też początkującym degustatorom.

Na naszych zdjęciach prezentują się:

Jura 10yo (40% vol.) – to whisky dojrzewana w beczkach po burbonie i finiszowana w beczkach po sherry oloroso,
Jura 12yo (40% vol.) – to również dojrzewanie w beczkach po burbonie i finisz w beczkach po sherry oloroso,
Jura Seven Wood (42% vol.) – to mieszanka destylatów dojrzewanych w siedmiu różnych rodzajach beczek, w tym first-fill ex-bourbon i kilku gatunkach wina,
Jura 18yo (44% vol.) – to whisky dojrzewana w beczkach po burbonie i finiszowana w beczkach po czerwonym winie z Bordeaux.

Polecamy nasze Degustacje Whisky - najbliższa już 20 lipca, tuż przed koncertem zespołu MR Pollack!

Jura 10yo zagości 🙂